Dlouhodobě spolupracujeme...

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

      
 
 

Mendelova univerzita v Brně, Lesnická a dřevařská fakulta

 

Entomologický ústav, Biologické centrum AV ČR

 

Napsali o nás...       

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                16. června 2017

                Mgr. Martin Čermák, učitel biologie a chemie, Střední průmyslová škola elektrotechnická v Úžlabině, Praha 10

"Naše škola je s Vašimi mikroskopy spokojená. Jednání s Vaší společností bylo velice slušné a na vysoké úrovni. Posílám Vám odkaz na náš úžlabinský blog, kde je celý článek o naboratorní práci s mikroskopy + fotografie žáků   https://uzlabinskyblog.blogspot.cz/2017/06/laboratorni-prace-na-uzlabine.html

 

12. února 2014

PaedDr. Stela D., manažer projektu, EXPEDICE CHŘIBY- PROJEKT EVVO, HIPOCENTRUM KORYČANY,v.o.s., Koryčany

"Spolupráci s firmou Arsenal považuji za příkladnou. Po odeslání objednávky se mi ozvali telefonicky, dohodli jsme se na podrobnostech a plnění, protože objednaný mikroskop byl určen pro projekt financovaný EU. Zároveň jsme jako dárek obdrželi CD s úkoly pro mikroskop. Tyto úkoly využíváme v rámci projektu. Děkujeme." 
 
 
27. ledna 2014
 
Mgr. Šárka C., učitelka biologie, Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha 4
 
 
 
"Požádala jsem Vaši firmu o servis našich mikroskopů a lup, které již potřebovaly údržbu. Byla jsem velmi spokojena s jednáním se zaměstnanci společnosti Arsenal, byli vstřícní a laskaví, ochotně mi poradili. Servisní technik nám dal mikroskopy do pořádku tak, že jsme místo plánovaných 12 vyřadili pouze 4 a doporučil nám, jak se o mikroskopy dál starat, aby fungovaly co nejlépe. Děkuji ještě jednou a těším se na další spolupráci."
 
 
5. března 2013
 

Jiří P., Ústav anorganické chemie AV ČR, v.v.i., Řež

 

„Na českém trhu působí v podstatě pouze několik dodavatelů optických mikroskopů. Pomineme-li dodavatele a výrobce těch nejjednodušších nebo „hračkových“ mikroskopů, zůstanou nám na výběr produkty světových značek jako je např. Nikon, Olympus, a dále výrobky dodávané některou z menších firem, například Arsenal, s. r. o. Po srovnání požadovaných parametrů na zařízení (tj. optických vlastností, konstrukce, možnosti pozdějšího rozšíření a doplnění), dostupnosti servisu a ceny padla naše volba na mikroskop Arsenal LPT 1513-T. Mikroskop jsme měli možnost před nákupem důkladně ozkoušet na svých vzorcích, typických pro jeho budoucí využití. Nezanedbatelnou měrou k výběru právě tohoto mikroskopu přispělo i rychlé a vstřícné jednání personálu firmy Arsenal.
Mikroskop Arsenal LPT 1513-T s objektivy 10x, 25x, 40x a 60x jsme zakoupili v roce 2005. V roce 2006 jsme dokoupili další příslušenství: fotoaparát s přechodovým tubusem a imerzní objektiv PL 100/1,25.
Četnost použití mikroskopu se v závislosti na typu příprav materiálů, které se aktuálně provádějí, velmi různí. Někdy je to jen jednou za týden, jindy každodenně i několik hodin. Při tomto využití mikroskop potřeboval za celou dobu jen běžnou údržbu – čištění od prachu a občas výměnu žárovky (uživatelem) a jedno větší vyčištění, promazání a seřízení servisním technikem.
Mikroskop používáme nejčastěji k pozorování morfologie připravených vzorků, jako první náhled na vzorek z hlediska jeho homogenity, před tím, než vzorek předáme k pozorování na elektronovém mikroskopu. Při syntézách kompozitních materiálů v emulzních systémech jsme velmi oceňovali možnost současného osvětlení horním i spodním světlem, každým v jiné barvě. Nezanedbatelné využití má mikroskop i při kontrole nanášení tenkých vrstev.
Vzhledem k našim potřebám považuji mikroskop LPT 1513-T ve výše zmíněné konfiguraci za vhodnou volbu, a to jak z hlediska kvality zobrazení, tak i z hlediska ovládání a potřebné údržby. Předpokládáme, že zákazníkům s podobnými požadavky by tento přístroj mohl dobře a dlouho sloužit.“

 

4. prosince 2012

Mgr. Pavla T., Občanské sdružení ve škole i mimo ni“, Tábor

„Mikroskopickou techniku společnosti Arsenal jsme začali používat v souvislosti s projektem Praktický průvodce mikrosvětem.
Od roku 2009 vlastním trinokulární mikroskop model LP 3012-T, trinokulární stereomikroskop model SZS 1002-T ZOOM a od roku 2012 školní mikroskop MAX I LED v kufříku.
Trinokulární mikroskopy jsme v průběhu trvání projektu používali 3 – 5x týdně (2 – 6 hodin denně), od té doby nepravidelně, občas.
Původním cílem bylo vytvoření fotografií pro databázi praktický průvodce mikrosvětem. Mikroskop MAX I LED (+ pro další práci i trinokulární modely) používáme k běžnému pozorování – v drtivé většině nativních nebo barvených preparátů z oblasti botaniky mikrobiologie a mykologie.
Obecně oceňujeme na mikroskopech Arsenal lepší optiku a lepší zobrazování v porovnání s mikroskopy jiných výrobců. Při porovnání s mikroskopy jiných výrobců ze srovnatelných kategorií mají také mikroskopy Arsenal lepší osvětlení co do intenzity (s možností regulace). U žákovských a studentských mikroskopů se běžně dodávají objektivy 40x zvětšující, ale řada mikroskopů při 400 násobném zvětšení nedokáže preparát řádně prosvítit. Je mi sympatické také bílé osvětlení zorného pole, které souvisí s použitím LED diod namísto běžných žárovek. U studentských typů je mi sympatická možnost užití osvětlení na baterky, pracujeme (a plánujeme pracovat) s mikroskopy i v terénu. Ovládání mikroskopů je uživatelsky přívětivé.
Komunikace se zaměstnanci společnosti Arsenal je obvykle pružná a operativní.
Nákup mikroskopů jsem doporučila škole, ve které jsem zaměstnaná a doporučuji je i jiným uživatelům, když mám možnost. Zdůrazňuji zejména z výše uvedeného kvalitu zobrazení, osvětlení a možnost pracovat bez elektriky.“

     

 

4. prosince 2012

Doc. Ing. Marie B., Ph. D., Mendelova univerzita v Brně, Agronomická fakulta, Ústav zoologie, rybářství, hydrobiologie a včelařství, Brno


„Produkty firmy ARSENAL využívám na svém pracovišti od roku 2008. Důvodem pro volbu firmy byla příznivá cena vzhledem k požadovanému výkonu.
Na svém pracovišti mám laboratorní mikroskop model LP 3012-T a binokulární lupu SZS 1002-T ZOOM.
Mikroskopy používám takřka denně. Nejčastěji je s jejich pomocí prováděna determinace bezobratlých živočichů a zjišťování druhového spektra endohelmintů pomocí jejich vývojových stádií.
Obsluha mikroskopů je snadná, poruchovost nízká, zvětšení, kvalita zobrazení a osvětlení je vyhovující pro daný účel.
Velmi oceňuji dobrou komunikaci se společností ARSENAL, zejména poskytnuté konzultace při výběru vhodného přístroje. Společnost se zajímá o zkušenosti zákazníka s jejími přístroji, ochotně poskytuje rady při nastavení a seřízení doplňkového příslušenství k mikroskopům (kamery a fotoaparáty) a záleží jí na spokojenosti zákazníků a dobré funkci přístrojů i po uplynutí záruční lhůty.
Na základě dobrých zkušeností jak s přístroji, tak se servisem můžeme firmu ARSENAL doporučit.“

 

17. listopadu 2012

Oldřich Š., METAL Ústí n. L., a.s., Kolbenschmidt Pierburg Group, Trmice

„Z důvodu zlepšení technické vybavenosti metalografické laboratoře byl od Vás zakoupen metalografický mikroskop AM 2-T společně s digitálním fotoaparátem Nikon Coolpix 950. Toto zařízení nám umožňuje pozorovat a fotografovat mikrostrukturu Al slitin a výbrusů ostatních kovů. Pro měření velikosti Si zrn byl k tomuto mikroskopu dokoupen měřící okulár WF 10x. S tímto zařízením jsme schopni kontrolovat mikrostrukturu a zjišťovat případné vady ve slitinách ostatních kovů dle požadavků zákazníků a předpisů koncernu Kolbenschmidt. Mikroskop i dig. fotoaparát fungují bez závad a plně vyhovují našim požadavkům. V budoucnu máme zájem o: 1. program na archivaci a úpravu fotografií, 2. snímací kameru. Těšíme se na další spolupráci s Vámi.“

 

23. září 2012

Lukáš F., Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor


 

 

„Dříve jsme nakupovali mikroskopy od jiných dodavatelů, ale chtěli jsme zkusit i mikroskopy podobných parametrů od někoho jiného a na základě zkušeností z projektu Mikrosvět jsme se rozhodli pro mikroskopy Arsenal. Náš výběr ovlivnilo i to, že jsme měli možnost sejít se se zaměstnanci přímo ve společnosti Arsenal a práci s mikroskopy si vyzkoušet a trochu poznat různé typy mikroskopů.

Mikroskopy Arsenal jsme poprvé koupili před dvěma lety a následně jsme koupili několik dalších a to mikroskopy Bruno II LED.
S mikroskopy pracujeme během školního roku průměrně 2 – 3 hodiny týdně.
Používáme nativní preparáty z rostlinného materiálu, prvoků a mikroskopických hub, které si připravují sami studenti. Cílem je naučit studenty připravit preparát, naučit se ho v mikroskopu na vhodné zvětšení zaostřit, vybrat vhodnou část preparátu a zakreslit objekt do protokolu.
U mikroskopů jiných dodavatelů se nám stává, že při používání dochází k postupnému poškozování částí mikroskopů a tím přestává být mikroskop plně funkční. Ale mikroskopy od Arsenalu máme z tohoto pohledu krátkou dobu, tak uvidíme. Z pohledu technické stránky i při větších zvětšeních dosahujeme lepšího zobrazení.
Po technické stránce nám mikroskopy vyhovují, proto jsme si takové v široké nabídce mikroskopů vybrali. Zvláště oceňujeme velké dobře zobrazující objektivy, volitelnou intenzitu osvětlení, clonu. Výhodou je i LED osvětlení a dobíjecí akumulátory, protože někdy pracujeme s mikroskopy i mimo dosah elektrické sítě.
Se službami společnosti Arsenal i s komunikací se zaměstnanci, včetně vyřizování reklamace, jsme spokojeni. Se společností Arsenal máme jen dobré zkušenosti a můžeme jejich služby i výrobky doporučit ostatním.“

 

18. září 2012

RNDr. Vladimír Z., entomolog, Hradec Králové

„Dovoluji se vyjádřit k hodnocení mikroskopu Arsenal STC 902. Uvedený model mi plně vyhovuje v mé entomologické činnosti. Mikroskop vlastním od 24. 1. 2012 a pracuji s ním denně. Pozoruji a určuji nejrůznější hmyz od velikosti 1 mm a výše. Využívám jej hlavně ke studiu a determinaci lumků (Ichneumonidae). Model, který vlastním, patrně neumožňuje silnější vrchní osvětlení. Při práci za denního světla mám se stávající kvalitou osvětlení nepatrný problém. V noci kvalita světla vyhovuje. Se službami a výrobky firmy Arsenal jsem spokojen a doporučuji je všem zájemcům.“

 
5. září 2012
 
Josef P., entomolog, Praha

"Zařízení dodávaná společností ARSENAL využívám ke své zájmové činnosti v oblasti entomologie. Byl jsem osloven Vaším kolegou, který pravidelně prezentuje Vaše výrobky na výměnných dnech zájemců o hmyz. V tomto roce jsem si pořídil digitální kameru CMOS 530 a stereoskopický mikroskop SZS 1002-T ZOOM. Obsluhu mikroskopu i kamery jsem díky kvalifikovaným radám Vašich pracovníků zvládl bez problémů. Mému amatérskému bádání zařízení plně vyhovuje, zpracovávám mikroskopické preparáty pro publikace. Výrobky (kameru) jsem již několika kolegům doporučil, prezentoval jsem jim výsledky focení.“
 
 
28. srpna 2009
 
Jana K., Čmelák, společnost přátel přírody


"U mikroskopů (streomikroskopy STM 701 - pozn. administrátora) je vždy tlačenice. Škoda, že neslyšíte ty obdivné hlášky, co děti při pohledu do okulárů pronášejí.“

 

5. března 2007

RNDr. Svatopluk B., CSc., předseda České Společnosti Entomologické, ent. odd. Národního muzea, Kunratice


„Jako dlouholetý uživatel stereoskopického mikroskopu Arsenal SZP 1102 ZOOM se cítím oprávněn vyjádřit se k jeho kvalitám. Jedná se o vysoce profesionální přístroj, který používám jak k běžné, determinační práci, tak i ke speciálním pitvám velmi malých a jemných objektů, jako jsou nesklerotizované larvy čeledi Buprestidae. Mohu zodpovědně prohlásit, že je to nejkvalitnější přístroj tohoto typu, na kterém jsem zatím pracoval. Jeho přednosti vidím především v jeho širokém zorném poli a kvalitním osvětlení, které umožňují dokonalé prokreslení detailů i při použití předsádkových čoček, tudíž i při velmi silném zvětšení.
V entomologickém oddělení Národního muzea používáme již několik let tři přístroje Arsenal SZP 1102 ZOOM s těmi nejlepšími výsledky a pro naši práci si nedovedu představit lepší přístroj ve stejné cenové kategorii.“

 

31. srpna 2006

Pavel K., ČZU v Praze, Agronomická fakulta, Katedra pícninářství a trávníkářství, Praha


 

 

„Přístroje stereoskopický mikroskop ARSENAL SZP 1102 ZOOM, trinokulární hlavici TH-SZP 11, husí krk a digitální fotoaparát OLYMPUS CAMEDIA C-5060WZ využíváme pro potřeby výuky – pozorování a fotografování rostlinného materiálu (detaily rostlin a semen). Přístrojové vybavení bylo financováno z projektu FRVŠ „Multimediální databáze kulturních a nejvýznamnějších planě rostoucích jetelovin“. Fotografie semen v databázi byly pořízeny tímto vybavením. Databáze je umístěna na stránkách Katedry pícninářství a trávníkářství.

Přístroje nám nejvíce vyhovují díky jednoduché obsluze (rychlá instruktáž pro studenty), solidní kvalitě snímků pro výukové prezentace a finanční dostupnosti. V této cenové kategorii je to vyhovující přístrojová sada.“

 

15. srpna 2006

Ing. Igor Ž., vedoucí výroby trysek a průvlaků, OSRAM Bruntal spol. s r. o., Bruntál


„Používáme mikroskop HUBERT II k měření průměrů otvorů trysek (60 – 1400 µm). Přístroj nám vyhovuje v tom, že je jím možné pozorovat i povrch trysky. S mikroskopem jsme velice spokojeni, o čemž svědčí i skutečnost, že jsme pak koupili ještě jeden.“

 

15. srpna 2006

Libuše G., Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov


„Rádi bychom vyjádřili poděkování společnosti ARSENAL s. r. o. za dosavadní spolupráci, které se nám dostává po celou dobu naší spolupráce. Velmi oceňujeme rychlé a pohodlné vyřizování objednávek spojené především s profesionálním přístupem. Velice dobrou zkušenost máme například s výrobkem stativ VSO 1 Arsenal, který plně využíváme k výuce v odborných předmětech. Přejeme Vám mnoho dalších spokojených zákazníků a těšíme se na další spolupráci s Vámi.“

 

15. srpna 2006

Ing. Jaroslav D., COMTES FHT s. r. o., Plzeň

„Metalografický mikroskop AM 2-T jsme používali pro pozorování metalografických výbrusů a pořizování fotografií mikrostruktury, nyní spíše pro kontrolu kvality výbrusů. Mikroskop se dobře obsluhuje, při své ceně a jednoduchosti dává poměrně dobré výsledky, osazení fotoaparát Nikon Coolpix 995 bylo celkem snadné. Imerzní objektiv bylo pracnější používat, ale výsledky byly vyhovující.“

 

14. srpna 2006

Jan M., DPLAST-EFTEC, Zlín


„Vlastníme Váš stereomikroskop SZP 1102-T ZOOM včetně samostatného bodového osvětlení (husí krky). Používáme jej pro hodnocení drobných defektů (trhlinky, bublinky, apod.) na těsnících nánosech, které aplikujeme pro automobilový průmysl, případně nánosů v kombinaci s lakem. S přístrojem jsme spokojeni.“

 

14. srpna 2006

Jan Š., Biologické centrum AV ČR, Entomologický ústav, České Budějovice


„Vyjádření našich pracovníků ke stereoskopickému mikroskopu SZP 1102 ZOOM a studenému světlu – přístroje využíváme k determinaci hmyzu a pitvám, vyhovuje nám dokonalým osvětlením pozorovaného objektu a lehkou manipulací, jsem spokojena.
Stereoskopická binokulární lupa (40x) – využíváme jej na pitvání, k měření, manipulaci a pozorování hmyzu (Drosophila), přístroj nám vyhovuje, protože je velmi jednoduchý, levný a přitom dostatečný, jsem velmi spokojen, bezporuchový provoz již několik let.“

 

11. srpna 2006

Ing. Radomír H., SMARIS s. r. o., Uherské Hradiště


„Používáme stereomikroskop SZS 1002 ZOOM na kontrolu pájení elektroniky. Daný přístroj jsme si před koupí mohli vyzkoušet, takže vyhovuje pro naše účely ve všech parametrech (zvětšení, dostatečný prostor pod objektivem atd.). Uvítal bych informace o možnosti montáže CCD kamery a o případném postupu čištění optiky od prachu.“

 

10. srpna 2006
Jan J., Odry

„Stereomikroskop STM 701 využívám k determinaci rostlin. Nejvíce mi vyhovuje jeho cena a zvětšení. Binokulár se mi velmi líbí. Dobře se s ním pracuje a navíc má pěkný vzhled. Když jsem se díval na binokuláry u Olympusu, tak mě vzhled jejich levnějších binokulárů odradil. Navíc, co je nejdůležitější, s vašimi binokuláry jsem se setkal ve škole (sice jiné typy) a tak jsem věděl, do čeho jdu.“

 

10. srpna 2006

Ing. Miroslav P., Gatema s. r. o., Boskovice


„Používáme mikroskop AM 2-T a brusku Kompakt 1031. Provádíme výbrusy z desek plošných spojů, na kterých pak měříme tloušťky různých vrstev. Oba přístroje nám vyhovují a jsme s nimi spokojeni.“

 

19. května 2005

Ing. Luboš B., IDSC spol. s r. o., Mladá Vožice


 

 

"Stereoskopický mikroskop SZP 1102 ZOOM používáme na všech stupních kontrol (vstupní, mezioperační, konečná). Pod SZP 1102 ZOOM kontrolujeme optická kritéria malých plastových výlisků. Rozměry těchto dílů se pohybují zhruba v rozmezí od 20 mm do 2 mm a svými tvary jsou velmi složité (malé rozprašovací hlavy a trysky). Sledujeme zejména kvalitu povrchu dílu, odchylky od daných kontur, propadlá, poškrábaná místa, přestřiky atd. Hlavní výhody tohoto mikroskopu, ve srovnání se staršími typy, vidíme především v dobré kvalitě optiky, která dává sledovanému předmětu 3D plasticitu. Kontrolor má tudíž možnost kvalitnějšího rozlišení a prostorového pozorování výrobku. Tomu napomáhají také širší okuláry WFH 10x/23 mm. Spodní osvětlení je vhodné zejména pro pozorování průhledných (transparentních) dílů. Velmi dobře a plynule funguje zoom s rozsahem 4x až 45x zvětšení. Zoom je nezbytný pro pozorování jednotlivých kritérií kontroly.
Kruhové osvětlení z optických vláken 150 W jsme zvolili jako kvalitnější externí zdroj osvětlení, přestože SZP 1102 ZOOM má vlastní zdroj vrchního osvětlení (15 W halogen). Toto osvětlení dopadá kolmo na pozorovaný objekt. To umožňuje kontrolorovi sledovat i vnitřní povrch malých průměrů a průchodnost vrtání, záhyby, dna malých průměrů a ostatní části výrobku, které jsou z hlediska nasvícení problematické. Intenzita světla je nastavitelná, což je důležité zejména pro různé varianty barev. Bílá je například extrémně reflexní a intenzitu je zapotřebí snížit. 150 W je dostatečně intenzivní i při maximálním zvětšení pozorovaného výrobku.
Po vyzkoušení několika různých mikroskopů a zdrojů světla nabízených na trhu jsme jako nejvýhodnější z hlediska poměru cena/výkon zvolili výše uvedenou kombinaci.“

 

30. září 2004

Anežka Ch., SKS Krnov, a.s., LaZ, Krnov

„Ráda vyslovuji spokojenost s dodaným metalografickým mikroskopem AM 2-T s příslušenstvím pro mikrofotografii. Velice oceňuji vstřícnou spolupráci s Vaší firmou při výběru vhodného přístroje, včetně poradenství a přímého předvedení u zákazníka. Dodaná sestava plně vyhovuje potřebám metalografického hodnocení struktury.“

 

15. června 2004

Mgr. Jaroslav Š., Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Liberec


 

 

„Naše škola spolupracuje s firmou ARSENAL s. r. o. již několik let. Během této doby nám firma ARSENAL s. r. o. dodala zboží v ceně několika set tisíc korun.
Veškeré dodávky byly vždy plněny bezvadně a v řádném termínu. Jednání se vstřícnými zaměstnanci firmy bylo vždy bezproblémové.
Ve školních laboratořích používáme mikroskopickou techniku výhradně dodanou firmou ARSENAL s. r. o. Veškeré přístroje jsou velmi kvalitní, s jednoduchou obsluhou usnadněnou vynikajícím designem a ergonometrií. Přístroje jsou téměř bezporuchové a osvědčily se i v náročném provozu školní laboratoře, kde jsou často vystaveny značné zátěži. Pokud se vyskytly nějaké drobné závady na mikroskopické technice, firma ARSENAL s. r. o. zajistila pohotový servis.
Mikroskopy firmy ARSENAL s. r. o. využíváme také k mikrofotografii, kde jsou na kvalitu optických soustav kladeny mimořádné nároky. Vzhledem k vynikajícím výsledkům můžeme potvrdit kvalitu přístrojů dodaných firmou ARSENAL s. r. o.
Vzhledem k mimořádné kvalitě a spolehlivosti mikroskopů firmy ARSENAL s. r. o. počítáme i nadále se spoluprací s touto firmou.“

 

15. ledna 2004

Ing. Jiří Č., VF, a.s., Černá Hora


 

 

„V květnu 2002 jsme od Vás koupili mikroskop STM 822 ZOOM, se kterým jsme spokojení. Používáme ho na kontrolu pájení plošných spojů. V současnosti potřebujeme koupit další.“